Дві школи Миколаївської області одні з перших в Україні пройшли інституційний аудит

Дві школи Миколаївської області одні з перших в Україні пройшли інституційний аудит

Дві школи Миколаївської області одні з перших в Україні пройшли інституційний аудит Pixabay | julisavoskina

Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 13 і Первомайська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів наприкінці 2020 року одні із перших в Україні пройшли інституційний аудит – нову процедуру вивчення діяльності школи, яка прийшла на зміну державній атестації шкіл. Висновки і рекомендації за підсумками аудитів у школах Миколаївської області Державна служба якості освіти України опублікувала на своєму сайті.

Всього у 2020 році Державна служба якості освіти провела 48 аудитів, а на 2021 рік заплановано – 265. Зокрема, у Миколаївській області планується провести десять інституційних аудитів. Станом на 30 січня відбувається аудит у Миколаївській гімназії № 2, розпочався він 25 січня.

Інституційний аудит – це зовнішнє оцінювання роботи школи, під час якого незалежні експерти вивчають освітні та управлінські процеси. Проводять інституційний аудит представники Державної служби якості освіти України та незалежні освітні експерти, серед яких — педагоги, методисти, директори та заступники директорів шкіл з усієї України.

"Під час аудиту група експертів вивчає освітнє середовище у школі, систему оцінювання учнів, педагогічну діяльність та управлінські процеси у закладі. Це чотири “кити”, на яких тримається якість освітньої діяльності школи", – розповів голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак.

У висновках за підсумками аудиту експерти вказують на сильні сторони школи та успішні практики її діяльності, а також і на ті аспекти, які вдаються гірше та де діяльність школи потребує вдосконалення. У документі експертна група зазначає рівень, на якому перебуває школа за кожним із чотирьох напрямів оцінювання.

Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 за усіма чотирма напрямами має другий, достатній, рівень.

Зокрема, експертна група відзначила, що у школі активно ведеться робота щодо протидії та запобіганню булінгу, заклад співпрацює у цьому напрямі з іншими організаціями та установами, а керівництво впроваджує політику формування академічної доброчесності.

Разом з тим у школі дотримуються правил цифрової безпеки, комп’ютерна техніка має ліцензійне програмне забезпечення із модулем безпеки. Експерти вказали, що у спеціальних класах вчителі практикують випереджальні завдання та використовують корекційні технології.

Первомайська загальноосвітня школа І-ІІІ теж отримала другий, достатній, рівень.

У школі експертна група відзначила безпечні умови для навчання і праці, облаштування закладу для дітей з особливими потребами, – у закладі працює вісім інклюзивних класів.

У висновку за результатами аудиту зазначено, що у Первомайській школі діє політика партнерства, а педагоги, учні та їхні батьки підписали меморандум про співпрацю. Експерти вказали на фандрейзинговуФандре́йзинг (англ. fundraising) — процес залучення грошових коштів та інших ресурсів, які організація не може забезпечити самостійно, та які є необхідними для реалізації певного проєкту або своєї діяльності в цілому діяльність директора, спрямовану на вирішення проблемних аспектів матеріально-технічного забезпечення школи.

Рекомендації, складені за результатами інституційного аудиту, є практичними порадами, як саме школа може вдосконалити свою діяльність. Наприклад, у рекомендаціях Миколаївській школі №13 експертна група радить виконкому Миколаївської міської ради, засновнику закладу, здійснити ремонт фасаду основної будівлі школи, підлоги у спортивній залі, оновити меблі в навчальних кабінетах та демонстраційне обладнання в кабінетах природничого циклу.

У рекомендаціях Первомайській школі експертна група звернула увагу засновника, Вітовської районної ради, на необхідність забезпечити недоступність території закладу для сторонніх осіб та в’їзду на його територію, замінити старе обладнання харчоблоку в опорному закладі, встановити ігрові та спортивні майданчики на території закладу і його філій та обладнати медичні кабінети у двох філіях школи.

За інформацією Державної служби якості освіти, рекомендації – це не перелік недоліків, а практичні поради, як саме школа може покращити свою діяльність. Ці рекомендації не є ультимативними та залишають школі право на власний розсуд вирішувати, як будувати свою діяльність після проведення інституційного аудиту.

Що відомо

  • Інституційний аудит – це нова для України процедура оцінювання якості освіти у школах. Цей інструмент Державна служба якості освіти України почала використовувати у 2020 році в межах впровадження системи забезпечення якості освіти. Місія аудиту – допомогти школам підвищити якість їхньої діяльності та сприяти зростанню суспільної довіри до освіти. Аудити проходитимуть у школах кожні 10 років.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди