До 103-ї річниці пам'яті Героїв Крут в одеській бібліотеці імені Грушевського презентували виставку "Крути – невгасимий вогонь української волі". На експозиції представили книги, фотоальбоми та журнали, які розповідають про тогочасні події, повідомила кореспондентка Суспільного.
За словами головної бібліотекарки Ольги Ходіс, аби зрозуміти подвиг крутянців, треба вивчити період Української революції 1917 – 1921 років.

Ольга Ходіс
"На виставці представлені книги з історії України за 1917-1921 роки, хороші фотоальбоми – це зібрання останніх років з портретами учасників тих подій. Книги загалом після 1990-х років, по багатьом рокам замовчування в радянський період майже нічого не випускалося", – поділилася Ходіс.
На думку історика Тараса Гончарука, бій під Крутами доводить те, що спротив завжди має сенс.

Тарас Гончарук
"Юнаки, які пішли захищати Київ, на відміну від багатьох дорослих людей зрозуміли, що треба захищатися, бо інакше буде гірше. Це вшанування пам’яті тих юнаків, курсантів та студентів. Вони певною мірою тоді врятували Українську Центральну Раду, дали можливість їй відступити з Києва. А також показали, що українці здатні захищати свою державу", – пояснив історик.
За словами очільника південного відділення інституту національної пам'яті Сергія Гуцалюка, те що відбувалося у 2014 році, нагадує тогочасні події під Крутами.

Сергій Гуцалюк
"У 1918 році тодішнє керівництво Української Народної Республіки мало уваги приділяло можливості мати збройні сили. І тоді у ГрушевськогоГолова Центральної Ради Української Народної Республіки (1917—1918). та інших очільників було переконання, що більшовики не почнуть війну проти України.Тут є аналогія з подіями 2014 року, коли в нас армії майже не було, але силами небайдужих громадян ми все змогли відстояти нашу незалежність", – зауважив Гуцалюк.
Керівниця обласного центру патріотичного виховання Наталія Михайленко розповіла, що через карантин більшість заходів цього року довелося проводити онлайн.

Наталія Михайленко
"Історик Володимир Полторак підготував онлайн-презентацію про цю подію, він зібрав найцікавіші факти про Крути. Ми сьогодні (29 січня, – ред.) опублікуємо це відео і будь-хто може ним користуватися. Мене порадувала молодь Дніпра, які започаткувала флешмоб. Вони запропонували в Facebook ставити хештег про Крути та виставляти цікаві та найяскравіші факти про цю подію", – пояснила Михайленко.

Виставку відвідали курсанти університету внутрішніх справ
Під час заходу науковці розповіли історію українсько-більшовицької війни. Послухати історичні нариси про тогочасні події та подивитися експозицію прийшли курсанти Одеського університету внутрішніх справ.

"Такі сторінки нашої історії, як бій під Крутами та інші героїчні заслуги, показують дух та менталітет нашого українського народ", – поділився курсант Григорій Путрін.

Григорій Путрін
Виставка "Крути – невгасимий вогонь української волі" триватиме в бібліотеці імені Грушевського до 7 лютого.

Читайте також
- Бій під Крутами: героїчний вчинок чи трагедія. Пояснює історик
- У Луцьку вшанували пам'ять учасників бою під станцією Крути
- У Дніпрі вшанували пам’ять загиблих у бою під Крутами
- У Херсоні вшанували пам'ять Героїв Крут