Господарський суд Запорізької області відмовив у позові гаражному кооперативу

Господарський суд Запорізької області відмовив у позові гаражному кооперативу

Господарський суд Запорізької області відмовив у позові гаражному кооперативу Суспільне Запоріжжя

Господарський суд Запорізької області відмовив у позові представникам гаражного кооперативу "Фронтовик" проти "Всеукраїнської Спілки автомобілістів". Правові суперечки між двома організаціями тривають 10 років.

28-го січня на судовому засіданні позивач – гаражний кооператив "Фронтовик" - намагався скасувати дію документу від 1986-го року - "Державного акту на право постійного користування земельною ділянкою" по вулиці Сапожникова, 2. (нині – Василя Стуса). Таким чином, вивести з правового поля відповідача - Запорізьку обласну організацію всеукраїнської спілки автомобілістів.

"З 86-го року безперервно кооператив "Фронтовик" існує, сплачує земельний податок, і його об’єкти – там, де й були. Через 35 років після цього виникає група діячів, яка намагається використати копію Державного акту (оригінал невідомо, де) для того, щоб заволодіти земельною ділянкою, до якої не має жодного відношення, повторюю, з 86-го року," - каже адвокат позивача Дмитро Яма.

Господарський суд Запорізької області відмовив у позові гаражному кооперативуСуспільне Запоріжжя

Натомість, відповідач наполягав на тому, що не має наміру скасовувати Державний акт, який надає їм право користування земельною ділянкою під гаражами. "Державний акт – чи існує він, чи не існує? Він існує, але в оригіналі знаходиться у "Фронтовика". Він навіть нам і не потрібен. – Ви його відновили рішенням суду, зробили дублікат. – Так, це все доведено судом. І ми звернулися до Держкомзему, щоб видали нам Державний акт," - відповідає голова обласної організації Всеукраїнської спілки автомобілістів Павло Нечаєв.

Господарський суд Запорізької області відмовив у позові гаражному кооперативуСуспільне Запоріжжя

У грудні 1985-го року рішенням облвиконкому у Хортицькому районі Запоріжжя відвели 4 гектари землі «Добровільному товариству автомотолюбителів» під будівництво боксових металевих гаражів та платної автостоянки для інвалідів і ветеранів Другої Світової війни. "Державний акт" на право постійного користування цією ділянкою облквиконком надав товариству наступного 86-го року.

Нині статус його правонаступника виборюють дві організації – гаражний кооператив "Фронтовик" та Запорізька обласна організація Всеукраїнської Спілки автомобілістів. Останні стверджують, що "Товариство автомотолюбителів" у 90-тих не було ліквідоване, а лише змінило свою назву. Натомість, "фронтовики" називають "автомобілістів" рейдерською групою, яка прагне заволодіти гаражним кооперативом, аби заробляти на цьому гроші. Нагадаємо: власником цієї земельної частки є запорізька міська громада, й судові тяжби стосуються права землекористування.

Голова гаражного кооперативу "Фронтовик" Микола Семак каже - проблема в тому, що свого часу вони не оформили цю землю. "Зараз ми її оформлюємо, але зробити це треба було ще 10-15 років тому – оформити договір довготривалої оренди, і у нас не було б ніяких проблем. Але й вони не власники цієї землі, й не мають на неї ніякого права. Це ми платимо податки з 85-го року, а не вони."

За словами ж адвокатки відповідача Ірини Коломоєць, було видано державний акт на право постійного користування земельною ділянкою. Тобто земля належить місту, а право постійного користування належить "автомобілістам".

Господарський суд Запорізької області відмовив у позові гаражному кооперативуСуспільне Запоріжжя

"І суд також встановив, що "Автомотолюбитель УРСР" та Запорізька обласна організація Всеукраїнської Спілки автомобілістів – це одна і та ж організація, і вона не реорганізовувалась, а змінилась лише назва. Рішення про ліквідацію однієї організації та створення нової не приймались, а лише вносились термінологічні зміни у назву. Усі три вищенаведені назви належать одній і тій же організації - Всеукраїнській спілці автомобілістів," - зазначила Ірина Коломоєць.

Представники гаражного кооперативу «Фронтовик» оскаржуватимуть рішення Господарського суду від 28-го січня у Запорізькому Апеляційному суді.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди