Електронними щоденниками та журналами користуються в Миколаївській школі № 57

Електронними щоденниками та журналами користуються в Миколаївській школі № 57

Електронними щоденниками та журналами користуються в Миколаївській школі № 57 Суспільне Миколаїв

Оцінки та відвідування уроків дітьми відтепер онлайн можуть бачити батьки учнів Миколаївської школи №57 імені Тараса Шевченка. Для цього заклад використовує платформу "Щоденник.ua".

Онлайн-платформа "Щоденник.ua" в Миколаївській школі №57 запроваджена з 2006 року. Вона дозволяє стежити за оцінками, дізнаватися розклад, отримувати домашні завдання тощо. При цьому доступ до особистої сторінки є лише в учнів, вчителів та батьків.

Також є електронний журнал.

Електронними щоденниками та журналами користуються в Миколаївській школі № 57Суспільне Миколаїв

"Переваги цієї платформи в тому, що вона охоплює звітність, яка необхідна по школі, тобто класному керівнику і, наприклад, заступнику з навчально-виховної роботи не потрібно перераховувати, виписувати. Це досить зручно", – розповів директор школи №57 Андрій Малахов.

Електронними щоденниками та журналами користуються в Миколаївській школі № 57Суспільне Миколаїв

Проте ведення паперової документації поки не відмінили.

"На жаль, поки що Міністерством освіти України не прийнято, що навчальні заклади можуть використовувати виключно електронні платформи. Крім електронних журналів ми ведемо і звичайні, паперові, журнали, тому що немає ще такого закону, який би виключав ті, або інші. Перевага тут в більшості учнів, які отримавши, скажімо так, попереджувальну оцінку в електронному журналі, поки вона не дійшла до паперового, можуть її виправити", – каже директор школи №57.

Подробиці в репортажі кореспондентів Суспільного

Авторка – Ніна Булах, оператор – Євген Сержук.

Анастасія Радченко навчається в 11–А класі. Відтоді, коли в школі запрацювала онлайн-платформа "Щоденник.ua", паперовий відійшов на другий план. Дівчина говорить, що електронним щоденником та журналом користуватися набагато зручніше.

"Тобі не слід бігати за вчителями і питати, які в тебе там оцінки, а можна просто у будь-яку хвилину зайти та подивитися самому. Батьки також контролюють оцінки дітей, часто перевіряють. Тому, я вважаю, що це набагато зручніше", – говорить Анастасія Радченко.

Електронними щоденниками та журналами користуються в Миколаївській школі № 57Суспільне Миколаїв

Педагогам інновація також до вподоби.

"Дуже просто батьків тримати на зв’язку зі школою, демонструвати навчальні успіхи учнів. Виписувати оцінки учням щотижня в щоденник для того, аби батьки могли ознайомитися з результатами навчальної діяльності своїх дітей. Класному керівнику було раніше дуже складно, бо ця робота виконувалась вручну. Особливо, коли в класі навчається 35 і більше учнів, то тепер така робота в минулому", – розповідає вчителька англійської мови Катерина Новікова.

Читайте також: "Миколаївські школи поновили освітній процес"

22 грудня 2020 року заступниця Міністра освіти Світлана Даниленко підписала Наказ про запровадження в дослідну експлуатацію електронних щоденників та журналів у школах.

"Ми зареєстровані також у цьому електронному щоденнику, але поки зручного інтерфейсу, як "Щоденник.ua", не бачимо. Справа в тому, що ведуться перемовини за те, що в майбутньому Міністерство освіти, коли вже допрацює цю платформу, то навчальні заклади зможуть працювати лише в електронних щоденниках без паперових. Звісно, коли приймуть це рішення, всі школи перейдуть на це, тому що це значно полегшить роботу вчителів", – каже Андрій Малахов.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди