Фільм про війну на Донбасі увійшов до шкільної програми Данії

Фільм про війну на Донбасі увійшов до шкільної програми Данії

Фільм про війну на Донбасі увійшов до шкільної програми Данії IMDB

Документальна стрічка "Віддалений гавкіт собак" про 10-річного хлопчика з Донецької області увійшов до шкільної програми для учнів 6—9 класів у Данії.

Як повідомив асистент режисера Азад Сафаров, програму для школярів створив Данський інститут фільму спільно з UNICEF.

"У Данії школярів 6-9 класів будуть вчити розумінню конфліктів і воєн і прав дітей на базі фільму "Віддалений гавкіт собак". Того самого фільму про хлопця Олежку, який живе біля лінії фронту на Донбасі. Фільму, який ми знімали два роки разом з режисером Simon Lereng Wilmont і який підкорив світ", — зазначив помічник режисера.

За його словами, це рішення є важливим для України, оскільки "європейські діти дивитимуться цей фільм і розумітимуть, з чим стикаються десятки тисяч українських дітей на війні Росії проти України".

"Просто в голові не вкладається, наскільки близько діти до війни. Це ж війна прямо за вікном. Це ж порушення всіх прав дітей", — написав один зі школярів 7 класу після перегляду фільму.

"Віддалений гавкіт собак" — стрічка дансько-шведсько-фінського виробництва. Фільм знімали в селі Гнутове Донецької області у 2015-2017 роках. Цей населений пункт розташований поруч з Маріуполем і перебуває під контролем України. Однак він потрапляє під обстріли. У центрі сюжету — 10-річний хлопчик Олег, який живе в Гнутовому разом з бабусею. Його родина не захотіла покидати рідний дім і відчула на собі весь жах війни.

Що відомо

  • Документальна стрічка "Віддалений гавкіт собак" отримала нагороду щорічної премії Джорджа Фостера Пібоді, яку вручають за видатний внесок в радіо і телебачення.
  • Раніше фільми про війну на Донбасі тріумфували на фестивалі DOCUDAYS, який також проходив онлайн.
  • У лютому українська режисерка-документалістка Ірина Цілик виграла приз американського фестивалю незалежного кіно "Санденс" за найкращу режисуру документального фільму. Цілик здобула нагороду за фільм "Земля блакитна, ніби апельсин". Теж про війну на Донбасі
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше