У Херсонському училищі сервісу та дизайну відкрили новий навчальний центр

У Херсонському училищі сервісу та дизайну відкрили новий навчальний центр

У Херсонському училищі сервісу та дизайну відкрили новий навчальний центр Суспільне Херсон

Доукомплектований навчально-практичний центр відкрили 28 січня на базі Херсонського вищого професійного училища сервісу та дизайну. Його оснащення вартувало 1,5 мільйони гривень. За ці гроші придбали промислове швацьке устаткування, комп’ютери та інтерактивні дошки. Навчатимуться на ньому студенти, які опановують фах швачки, кравця та закрійника.

Майбутня кравчиня-закрійниця, студентка Херсонського вищого професійного училища сервісу та дизайну Вероніка Микула працює за новою швейною машинкою. Дівчина відчула її переваги.

"Ми зараз робимо чоловічі теніски. На даному етапі заготовляю планки. Переваги, по-перше ,– тут повнострочні машини, вони працюють м'яко ,також можна регулювати швидкість, підібрати свій темп. Мені подобається, що робота йде більш плавно, бо старі машинки потрібно було настроювати ,вони інколи давали збої", - розповідає Вероніка.

У Херсонському училищі сервісу та дизайну відкрили новий навчальний центрСуспільне Херсон

Це - нове приміщення навчально-практичного центру. Старша майстриня Наталя Парафіленко говорить - зараз тут універсальні промислові швейні машини.

"Це сучасне швейне обладнання . Ці машинки промислові ,різноманітні . тут є і універсальне обладнання , і спеціалізоване. Машинки мають сервомотори. ,рівень шуму знижений істотно. І нашим учням зручно працювати ,бо машинки всі швидкісні. , учні поступово вчаться працювати професійно", - розповіла Наталя Парафіленко.

У Херсонському училищі сервісу та дизайну відкрили новий навчальний центрСуспільне Херсон

Поруч нову вишивальну машину випробовує студентка Єлизавета Москова.

" Це вишивальна машинка. На ній можна вишивати, треба просто запрограмувати під малюнок або назву. Зараз ви бачите як машинка вишиває назву нашого училища", - пояснює Єлизавета.

25 швейних машин, прасувальний консольний стіл, прес, 34 компьютерів та 2 інтерактивні дошки. Так тепер оснащений навчально-практичний центр.

" У 2020 р за рахунок державного бюджету, міського бюджету, власних коштів у навчально-практичному центрі інвестовано 1,5 млн грн. З них 470 тисяч - співфінансування з міського бюджету, і 80 тисяч ми витратили власних коштів . Це якісна освіта професійна, стажування , підвищення кваліфікації майстрів та викладачів, колег з системи професійно-технічної освіти , з коледжів, університетів", - розповіла директорка Херсонського вищого професійного училища сервісу та дизайну Тетяна Огданець.

У Херсонському училищі сервісу та дизайну відкрили новий навчальний центрСуспільне Херсон

Навчатися у цьому центрі зможуть не лише студенти училища. За словами директорки в училищі ведеться курсова підгтовка. Тут займаються люди індивідуально за модцульними програмами. Училище співпрацює зі службою зайнятості - міською і обласною.

Ксенія Сіліна, В'ячеслав Ходус.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди