Новий музей, історико-культурні центри, пам’ятки. У Дніпрі ухвалили програму розвитку історії міста

Новий музей, історико-культурні центри, пам’ятки. У Дніпрі ухвалили програму розвитку історії міста

Новий музей, історико-культурні центри, пам’ятки. У Дніпрі ухвалили програму розвитку історії міста Суспільне. Дніпро

У Дніпрі затвердили програму розвитку історії міста та місцевої ідентичності "З Україною в серці" на 2021–2025 роки. Відповідне рішення депутати міськради ухвалили на сесії 27 січня.

За проєктом рішення, на заходи програми, яка має сприяти збереженню та розвитку українських традицій, історичних цінностей та українізації міського простору, у найближчі 5 років загалом планують витрати майже 355 млн грн бюджетних грошей.

Зокрема, уже цього року має на неї бути виділено понад 55 млн грн з міського бюджету.

За документом, серед іншого програма передбачає організацію свят та фестивалів, зокрема на Водохреще, Івана Купала та Покрову в парках, скверах та на території Новобогородицької фортеці, а також вечорів, концертів, семінарів, майстер-класів до визначних дат національної історії. На це передбачено понад 80 млн грн з міського бюджету.

У місті планують також створити Музей археології та етнографії степової України – для демонстрації давньої історії Дніпра та регіону. Загалом на розвиток музейної справи в Дніпрі упродовж 5 років з міського бюджету мають спрямувати понад 13 млн грн.

Окрім того, у Дніпрі хочуть заснувати кілька історико-культурних центрів –"Стара Самарь", "Пересічень", "СевастоПОЛЬський парк", які мають стати осередками дослідницької роботи, а також проводити екскурсії. Загалом на їхнє створення планують витрати майже 170 млн грн.

До програми також заклали кошти на роботи з консервації, реставрації, ремонту, реабілітації та музеєфікації об’єктів культурної спадщини – Новобогородицької фортеці, пам’яток археології, розташованих на території Ігреньського півострова, Севастопольського парку тощо. На це має піти майже 20 млн грн.

Також програма передбачає продовження розбудови в парках та скверах об’єктів історико-культурного спрямування та включення їх до туристичної мапи Дніпра, залучення інвестицій на культурологічні проєкти, створення та розвиток туристичної інфраструктури тощо.

Читайте також

  • На розкопках козацьких поховань у Старих Кодаках археологи знайшли сліди давніх цивілізацій
  • У Дніпрі відкрилася виставка, присвячена митцям дніпровського андеґраунду
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше