Комісія IBU визнала експрезидента винним у приховуванні допінг-проб російських біатлоністів

Комісія IBU визнала експрезидента винним у приховуванні допінг-проб російських біатлоністів

Офiцiйно
Комісія IBU визнала експрезидента винним у приховуванні допінг-проб російських біатлоністів AP Images

Але покарання ще не визначили.

Комісія Міжнародного союзу біатлоністів (IBU) визнала колишнього очільника організації Андерса Бессеберга винним у приховуванні допінг-проб російських біатлоністів. Про це повідомив офіційний сайт IBU.

Винною була визнана і колишня генеральна секретарка союзу Ніколь Рьош.

"Після вичерпного розслідування комісія дійшла висновку, що і у пана Андерса Бессеберга, і у пані Ніколь Рьош є справи, що вимагають відповіді за порушення правил IBU, виходячи з очевидної захисту інтересів Росії без вагомих підстав, особливо в питаннях антидопінгу", - йдеться в звіті про розслідування IBU.

Поки невідомо, яке покарання чекає Бессеберга і Рьош. Рішення про санкції буде ухвалювати незалежний орган з контролю за дотриманням правил в галузі управління, прозорості та боротьби з допінгом в біатлоні - Biathlon Integrity Unit.

У чому їх звинувачують

У центрі скандалу Бессеберг і Реш опинилися в 2018 році. Тоді в Австрію під час етапу Кубка світу з біатлону приїхали слідчі. Вони повідомили ряду російських спортсменів і фахівців про проведення розслідування через можливі порушення антидопінгових правил. Приводом для підозр стало листування Бессеберга і Рьош.

Читайте також: Які обмеження будуть для збірної "Росії" на чемпіонаті світу з біатлону

Після цієї ситуація Бессеберг пішов з посади президента IBU на час розслідування. Його звинувачували в отриманні близько 300 000 євро. Вважалося, що більшу частину цих коштів Андрес Бессеберг отримав від Росії. Він нібито закривав допінгові справи спортсменів і передавав російській стороні інформацію про проблеми з паспортами крові.

За версією слідства, за час роботи керівник IBU 65 разів здійснював маніпуляції з біопаспортами.

Читайте також: Росія дискваліфікована від міжнародних змагань на 2 роки. Остаточне рішення CAS

У 2018 році була створена комісія для розслідування діяльності команди Бессеберга. За два роки були вивчені приблизно 70 000 документів, що надійшли від правоохоронних органів Австрії і Норвегії, WADA, Російського антидопінгового агентства (РУСАДА), СБР і інформатора Григорія Родченкова.

У листопаді 2020-го року голова незалежної комісії Джонатан Тейлор повідомив, що комісія не знайшла доказів того, що Бессеберг і Рьош передавали дані біологічних паспортів російських біатлоністів в СБР або РУСАДА, щоб приховати позитивні допінг-випадки.

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаТрансляція ЧС з футзалу